Šobrīd pieejama informācija par 40 māju Tērbatas ielā dzīvokļu cenām, pārdošanas darījumiem un apsaimniekošanas izmaksām. Vairums šo ēku ir Pirmskara, jeb līdz 1941. gadam būvētas celtnes, kas būvētas un nodotas ekspluatācijā no 1895. līdz 1935. gadam. Šajās ēkās pēdējos gados dzīvokļi piedāvāti pirkšanai par vidēji 2000 EUR/m
.
Visās uzskaitītajās Tērbatas ielas mājās pēdējos gados dzīvokļi sludinājumos piedāvāti iegādei par vidēji 2100 EUR/m
.
mēnesī, precīzāku info meklējiet klikšķnot uz adresēm.
Tērbatas ielas apraksts, vēsture
Tērbatas iela ir viena no Rīgas centrālajām ielām, kas atrodas Centra rajonā. Tā sākas krustojumā ar Brīvības bulvāri un
Merķeļa ielu, stiepjas ziemeļu virzienā un beidzas pie
Tallinas ielas. Ielas kopējais garums ir 1790 metri.
Ielas nosaukums cēlies no Igaunijas pilsētas Tērbatas (Tartu) nosaukuma. Sākotnēji, 1810. gadā, tā tika dēvēta par
Kaļķu ielu, bet 1885. gadā pārdēvēta par Tērbatas ielu. 1955. gadā iela tika pārdēvēta par Pētera Stučkas ielu, bet 1990. gadā atguva savu vēsturisko nosaukumu.
Tērbatas iela ir pazīstama ar savu daudzveidīgo arhitektūru, kurā dominē jūgendstila ēkas. Piemēram, Tērbatas ielā 14 atrodas bijusī Rīgas tirgotāju savstarpējās kredītbiedrības banka, kas celta 1912. gadā pēc arhitektu Konstantīna Pēkšēna un Artūra Mēdlingera projekta.
Ielā atrodas arī vairākas kultūras un izklaides vietas, piemēram, Jaunais Rīgas teātris, kas atrodas Tērbatas ielā 75. Teātris piedāvā plašu izrāžu klāstu un ir populārs gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū.
Sabiedriskā transporta pieejamība Tērbatas ielā ir laba. Pa ielu kursē vairāki trolejbusu maršruti, piemēram, 1., 3., 6. un 9. trolejbuss, nodrošinot ērtu nokļūšanu dažādās Rīgas vietās.
Tērbatas iela ir nozīmīga Rīgas transporta artērija, kas savieno vairākas apkaimes un piedāvā gan dzīvojamo, gan komerciālo apbūvi, kā arī kultūras un izklaides iespējas, veicinot pilsētas infrastruktūras attīstību un iedzīvotāju mobilitāti.