Šobrīd pieejama informācija par 11 māju Raiņa bulvārī dzīvokļu cenām, pārdošanas darījumiem un apsaimniekošanas izmaksām. Vairums šo ēku ir Pirmskara, jeb līdz 1941. gadam būvētas celtnes, kas būvētas un nodotas ekspluatācijā no 1865. līdz 1890. gadam. Šajās ēkās pēdējos gados dzīvokļi piedāvāti pirkšanai par vidēji 2900 EUR/m
.
Visās uzskaitītajās Raiņa bulvāra mājās pēdējos gados dzīvokļi sludinājumos piedāvāti iegādei par vidēji 3100 EUR/m
.
mēnesī, precīzāku info meklējiet klikšķnot uz adresēm.
Raiņa bulvāra apraksts, vēsture
Raiņa bulvāris ir nozīmīga Rīgas centra iela, kas savieno
Krišjāņa Valdemāra ielu ar 13. janvāra, Marijas un
Emīlijas Benjamiņas ielu krustojumu. Bulvāra garums ir 1005 metri, un tas ir vienvirziena iela ar trim braukšanas joslām, virzienā no Krišjāņa Valdemāra ielas uz Stacijas laukumu.
Ielas vēsture aizsākās 1859. gadā, kad pēc Rīgas aizsargmūru nojaukšanas tika izveidots Troņmantinieka bulvāris, nosaukts par godu Krievijas imperatora Aleksandra II dēlam Nikolajam. Pēc Latvijas Republikas nodibināšanas 1920. gadā bulvāris tika pārdēvēts par Raiņa bulvāri, godinot izcilo latviešu dzejnieku un dramaturgu Raini.
Raiņa bulvāris ir bagāts ar ievērojamiem objektiem. Raiņa bulvārī 19 atrodas Latvijas Universitātes galvenā ēka, kas celta 1869. gadā un ir nozīmīgs akadēmiskais centrs. Raiņa bulvārī 8 atrodas Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kas dibināta 1874. gadā un ir viena no prestižākajām vidusskolām Latvijā. Raiņa bulvārī 9 atrodas Francijas vēstniecība, bet Raiņa bulvārī 13 – Vācijas vēstniecība, kas apliecina ielas starptautisko nozīmi.
Sabiedriskā transporta pieejamība Raiņa bulvārī ir ļoti laba. Pa ielu kursē vairāki autobusu un trolejbusu maršruti, nodrošinot ērtu nokļūšanu gan uz Rīgas centru, gan citām pilsētas daļām.
Raiņa bulvāris ir ne tikai nozīmīga transporta artērija, bet arī kultūras un izglītības centrs, kas atspoguļo Rīgas vēsturisko un mūsdienu attīstību.