Šobrīd pieejama informācija par 21 mājas Āgenskalna ielā dzīvokļu cenām, pārdošanas darījumiem un apsaimniekošanas izmaksām. Lielākā daļa no tām ir t.s. "Hruščova projekta" daudzīvokļu mājas, kas nodotas ekspluatācijā ap 1960. gadu. Šajās ēkās pēdējos gados dzīvokļi piedāvāti pirkšanai par vidēji 1500 EUR/m
.
Visās uzskaitītajās Āgenskalna ielas mājās pēdējos gados dzīvokļi sludinājumos piedāvāti iegādei par vidēji 1700 EUR/m
.
mēnesī, precīzāku info meklējiet klikšķnot uz adresēm.
Āgenskalna ielas apraksts, vēsture
Āgenskalna iela atrodas Rīgā, Āgenskalna un Zasulauka apkaimēs. Tā sākas krustojumā ar
Slokas ielu un virzās dienvidrietumu virzienā, beidzoties krustojumā ar Margrietas un Kuldīgas ielām. Ielas kopējais garums ir 1182 metri, un tā ir asfaltēta divu joslu iela.
Ielas nosaukums cēlies no Āgenskalna apkaimes, kuras nosaukums savukārt radies no 17. gadsimta tiesneša Henriha fon Hāgena muižas nosaukuma (vācu: Hagenshof).
Āgenskalna ielā atrodas vairākas nozīmīgas ēkas un iestādes. Piemēram, Āgenskalna ielā 21a atrodas Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, kas agrāk bija pazīstama kā Āgenskalna ģimnāzija. Tāpat ielā atrodas 12. trolejbusu maršruta galapunkts "Āgenskalna priedes".
Sabiedriskā transporta pieejamība Āgenskalna ielā ir laba. Pa ielas posmu no Melnsila un
Vīlipa ielu krustojuma līdz trolejbusu galapunktam "Āgenskalna priedes" kursē 12. maršruta trolejbusi. Tāpat pa daļu no ielas kursē 56. maršruta autobusi.
Sākotnēji Āgenskalna iela bija Švarcmuižas īpašnieka ierīkota privāta iela. No 1906. gada tā iekļauta Rīgas ielu sarakstā ar nosaukumu Āgenskalna iela. 20. gadsimta 30. gados šajā ielā savrupmājas uzbūvēja vairāki augsti valsts ierēdņi, Latvijas Universitātes mācībspēki, rūpnieki un baņķieri.