Šobrīd pieejama informācija par 6 māju Hamburgas ielā dzīvokļu cenām, pārdošanas darījumiem un apsaimniekošanas izmaksām. Vairums šo ēku ir Pirmskara, jeb līdz 1941. gadam būvētas celtnes, kas būvētas un nodotas ekspluatācijā no 1922. līdz 1925. gadam. Šajās ēkās pēdējos gados dzīvokļi piedāvāti pirkšanai par vidēji 1500 EUR/m
.
Visās uzskaitītajās Hamburgas ielas mājās pēdējos gados dzīvokļi sludinājumos piedāvāti iegādei par vidēji 1600 EUR/m
.
Hamburgas ielas apraksts, vēsture
Hamburgas iela atrodas Rīgā, Mežaparka apkaimē, un stiepjas no Kokneses prospekta un
Sudrabu Edžus ielas krustojuma līdz
Ezermalas ielai. Ielas garums ir 1086 metri, un tā visā garumā klāta ar asfalta segumu.
Iela nosaukta par godu Hamburgai, vienai no Hanzas savienības pilsētām, atspoguļojot Mežaparka ielu nosaukumu tradīciju, kurā ielas tiek nosauktas Hanzas pilsētu vārdos, piemēram, Lībekas, Visbijas un Štrālzundas ielas.
Hamburgas iela ir pazīstama ar savu unikālo arhitektūru un vēsturisko apbūvi. Ielā atrodas vairākas ievērojamas ēkas, piemēram, Hamburgas ielā 9 esošā divstāvu dzīvojamā ēka, kas izceļas ar bagātīgu eklektisma stila arhitektonisko dekoru. Šī majestātiskā ēka lepni paceļas stāvas kāpas virsotnē un ir viena no izcilākajām Mežaparka apkaimē.
Ielā atrodas arī citas ievērojamas ēkas, piemēram, Hamburgas ielā 3 esošā neliela savrupmāja ar dekoratīvu zelmini, kas veidota pēc "Šveices vasarnīcu stila" parauga. Šī ēka ir bijusi mājvieta barona fon Kampenhauzena ģimenes pārstāvjiem un vēlāk kalpojusi dažādām sabiedriskām funkcijām.
Sabiedriskā transporta pieejamība Hamburgas ielā ir laba. Tuvumā atrodas tramvaja pietura "Hamburgas iela", kur kursē 11. tramvaja maršruts, nodrošinot ērtu savienojumu ar pilsētas centru un citām apkaimēm.
Ielas tuvumā atrodas arī vairāki veikali, aptiekas un citas ikdienā nepieciešamās iestādes, kas atvieglo iedzīvotāju ikdienas dzīvi. Piemēram, netālu atrodas Mežaparka filiālbibliotēka, kas piedāvā plašu grāmatu un citu resursu klāstu.
Kopumā Hamburgas iela ir nozīmīga Rīgas daļa ar bagātu vēsturi un unikālu arhitektūru, kas apvieno dzīvojamo apbūvi ar sabiedriskām iestādēm, veidojot pievilcīgu vidi gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem.