Šobrīd pieejama informācija par 17 māju Antonijas ielā dzīvokļu cenām, pārdošanas darījumiem un apsaimniekošanas izmaksām. Vairums šo ēku ir Pirmskara, jeb līdz 1941. gadam būvētas celtnes, kas nodotas ekspluatācijā ap 1914. gadu. Šajās ēkās pēdējos gados dzīvokļi piedāvāti pirkšanai par vidēji 2300 EUR/m
, reģistrētajos nekustamā īpašuma darījumos cena bijusi līdzīga.
Visās uzskaitītajās Antonijas ielas mājās pēdējos gados dzīvokļi sludinājumos piedāvāti iegādei par vidēji 2700 EUR/m
, līdzīgas cenas reģistrētas arī notikušanos nekustamā īpašuma darījumos.
mēnesī, precīzāku info meklējiet klikšķnot uz adresēm.
Antonijas ielas apraksts, vēsture
Antonijas iela atrodas Rīgas centrā, Klusajā centrā, un ir pazīstama ar savu izsmalcināto jūgendstila arhitektūru. Iela sākas krustojumā ar Ukrainas neatkarības ielu un Nikolaja Rēriha ielu, un beidzas krustojumā ar
Emiļa Melngaiļa ielu. Tās kopējais garums ir aptuveni 550 metri.
Ielas vēsture aizsākās 1867. gadā, kad tā tika iezīmēta Rīgas kartē kā 1. Ganību iela. 1885. gadā iela tika pārdēvēta par Antonijas ielu. Padomju okupācijas laikā tā tika pārdēvēta par Leona Paegles ielu, bet vācu okupācijas laikā – par Ernsta fon Bergmaņa ielu. 1994. gadā ielai atjaunoja vēsturisko nosaukumu – Antonijas iela.
Antonijas ielā atrodas vairākas ievērojamas ēkas, kas ir valsts aizsargājami kultūras pieminekļi. Piemēram, Antonijas ielā 8 atrodas jūgendstila ēka, kas celta 1903. gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta. Ēkas fasādi rotā iespaidīgs ieejas akcents ar spārnotiem pūķiem zem erkera. Tāpat Antonijas ielā 20 atrodas pilnībā renovēta sešstāvu dzīvojamā māja, kas uzbūvēta 1911. gadā un ir oficiāli atzīta par kultūras pieminekli.
Ielā atrodas arī vairākas sabiedriskās iestādes un uzņēmumi, tostarp restorāni, biroji un vēstniecības.
Antonijas iela ir iecienīta gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū, pateicoties tās arhitektūras bagātībai un centrālajai atrašanās vietai. Tā ir daļa no Rīgas vēsturiskā centra, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.